[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
AWARIA  XML
Spis Forum » Stare forum (archiwum)
Autor Wiadomości
wito


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 590
Offline

Eeech, przydałby się możny "spąsor" jak mówią uparcie w TV. Marzy sie kilku osobom hotspot hydrala na szczycie ST Panie Czarnecki, pomóż Pan , prosimy.

Siloy wrote:Niestety jakimś dziwnym trafem trafiła się dziwna awaria bazy danych, taka ze serwer nie działał prawidłowo i przyczynę tego było baardzo trudno znaleźć. Dzięki temu że Siloy ( ) czuwa udało się od nowa przeinstalować serwer (co było jedynym sensownym rozwiązaniem aby jak najszybciej przywrócić stronę do życia) strona już powinna działać. Tak więc po całym dniu walki serwer startuje z punktu wyjścia, czyli niestety z danymi do wtorku w nocy około godziny 1:00). Awaria niestety przyczyniła się do poważnego uszkodzenia bazy danych ....
Petroniusz (admin)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 710
Offline

Proszę jeszcze aby osoba, która ma taką "moc sprawczą" zdjęła komunikat o awarii ze strony głównej. Dziękuję.

moose - Administrator wrote:Dla uzależnionych - tym bardziej bolesne. Nie mając jednak wpływu na te zdarzenie przepraszam w imieniu administracji za awarię. "Przesiadkowiczów" proszę o motywację w zasileniu także naszej strony ze zdjecia z puli weekendowej.

"Historia jest nauczycielką życia." (Cyceron)
erisson


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 14
Offline

Nie jestem pewien czy to może coś mieć do tych problemów bo podczas tej kilkudniowej przerwy trochę poszukałem w sieci i stwierdziłem ze różne serwisy związane z hydralem były nieczynne i tez to ze na hydralu są "poważne strony " jak nasza ,ale tez pewna ilość , i to niemała , niepoważnych (XXX $$$€€€€ ) które ich działaniem (nadużycia ,spamowanie,ataki itp.... mogą zakłócać normalne działania serwerów .....

PAX wrote:Mnie zastanawia to, że awarie najczęściej mają początek w piątek i trwają przez weekend.
maras - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 677
Offline

O ruszyło....

erisson wrote:Nie jestem pewien czy to może coś mieć do tych problemów bo podczas tej kilkudniowej przerwy trochę poszukałem w sieci i stwierdziłem ze różne serwisy związane z hydralem były nieczynne i tez to ze na hydralu są "poważne strony " jak nasza ,ale tez pewna ilość , i to niemała , niepoważnych (XXX $$$€€€€ ) które ich działaniem (nadużycia ,spamowanie,ataki itp.... mogą zakłócać normalne działania serwerów .....
moose (administrator)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 1291
Offline

A już wskaźnik wkrewienia w piątkowy wieczór poszedł na czerwone pole.

maras wrote:O ruszyło....
Siloy


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 657
Offline

A gdyby Siloy nie zmienił planów na sobotę i nie podjechał serwer naprawić to by wskaźnik wkrewienia 3x skalę do poniedziałku przekroczył ....

moose - Administrator wrote:A już wskaźnik wkrewienia w piątkowy wieczór poszedł na czerwone pole.
PP


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 384
Offline

Dzięki Sławek, ktoś musi tę czarną robotę, ehhh....

Siloy wrote:A gdyby Siloy nie zmienił planów na sobotę i nie podjechał serwer naprawić to by wskaźnik wkrewienia 3x skalę do poniedziałku przekroczył ....
<i>BAL</i>


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 202
Offline

Nie wiem co się dzieje, ale wprowadzając znaczniki na mapkę wszedł mi jakiś błąd - zamiast zapory na Baryczy w Miliczu wpisał się obiekt http://wroclaw.hydral.com.pl/56331,obiekt.html z Wrocławia. W żaden sposób nie mogę usunąć tego znacznika, nie wyświetla mi się edycja znaczników i czasami w edycji mapy nie widzę samych znaczników. Próbowałem Mozillą a także IE - może by tak ktoś spróbował usunąć ten znacznik, ja nie mogę

Siloy wrote:Niestety jakimś dziwnym trafem trafiła się dziwna awaria bazy danych, taka ze serwer nie działał prawidłowo i przyczynę tego było baardzo trudno znaleźć. Dzięki temu że Siloy ( ) czuwa udało się od nowa przeinstalować serwer (co było jedynym sensownym rozwiązaniem aby jak najszybciej przywrócić stronę do życia) strona już powinna działać. Tak więc po całym dniu walki serwer startuje z punktu wyjścia, czyli niestety z danymi do wtorku w nocy około godziny 1:00). Awaria niestety przyczyniła się do poważnego uszkodzenia bazy danych ....
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Dodałem te znaczniki raz jeszcze, już w prawidłowych lokalizacjach i wygląda na to że jest ok. Co do edytora to dziś mam ten sam problem, jednak nowe znaczniki wchodzą i są widoczne na stronach obiektów więc jakoś specjalnie się tym nie przejąłem.

BAL wrote:Nie wiem co się dzieje, ale wprowadzając znaczniki na mapkę wszedł mi jakiś błąd - zamiast zapory na Baryczy w Miliczu wpisał się obiekt http://wroclaw.hydral.com.pl/56331,obiekt.html z Wrocławia. W żaden sposób nie mogę usunąć tego znacznika, nie wyświetla mi się edycja znaczników i czasami w edycji mapy nie widzę samych znaczników. Próbowałem Mozillą a także IE - może by tak ktoś spróbował usunąć ten znacznik, ja nie mogę

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
moose (administrator)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 1291
Offline

Też na to dziś zwróciłem uwagę, że starych znaczników nie widać w edytorze, ale nowe wchodzą i na mapie pod obiektem są widoczne, jak i również sąsiadujące, wcześniej dodane.

Mmaciek - Administrator wrote:Dodałem te znaczniki raz jeszcze, już w prawidłowych lokalizacjach i wygląda na to że jest ok. Co do edytora to dziś mam ten sam problem, jednak nowe znaczniki wchodzą i są widoczne na stronach obiektów więc jakoś specjalnie się tym nie przejąłem.
<i>BAL</i>


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 202
Offline

Rozumiem. Ja nie znałem położenia budynku we Wrocku, więc nie wiedziałem gdzie go na nowo wstawić

Mmaciek - Administrator wrote:Dodałem te znaczniki raz jeszcze, już w prawidłowych lokalizacjach i wygląda na to że jest ok. Co do edytora to dziś mam ten sam problem, jednak nowe znaczniki wchodzą i są widoczne na stronach obiektów więc jakoś specjalnie się tym nie przejąłem.
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Nie ma problemu, zgłosiłem ten błąd i pewnie za jakiś czas zostanie to naprawione. Domyślam się jaka może być tego przyczyna, zobaczymy. Na razie ten błąd nie jest tak dotkliwy.

BAL wrote:Rozumiem. Ja nie znałem położenia budynku we Wrocku, więc nie wiedziałem gdzie go na nowo wstawić

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
maras - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 677
Offline

Miło popatrzeć jak znowu hula portal... Przy okazji człowiek trochę poćwiczył ... cierpliwość))))

Mmaciek - Administrator wrote:Nie ma problemu, zgłosiłem ten błąd i pewnie za jakiś czas zostanie to naprawione. Domyślam się jaka może być tego przyczyna, zobaczymy. Na razie ten błąd nie jest tak dotkliwy.
moose (administrator)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 1291
Offline

Wracamy z dalekiej podróży. Do roboty - plan na dziś 300 zdjęć.

maras wrote:Miło popatrzeć jak znowu hula portal... Przy okazji człowiek trochę poćwiczył ... cierpliwość))))
maras - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 677
Offline

Minimum )))

moose - Administrator wrote:Wracamy z dalekiej podróży. Do roboty - plan na dziś 300 zdjęć.
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Nie do wszystkich udało mi się dotrzeć, więc teraz wyjaśnię czemu przez tyle czasu strona nie działała. Otóż miała miejsca poważna awaria zasilania w zakładach PZL Hydral, tam gdzie znajduje się nasz serwer. W związku z tym, że stało się to w przeddzień długiego łekendu, nie było szans na szybką naprawę i trzeba było czekać do początku tygodnia. Na szczęście wszystko już działa i miejmy nadzieje, że więc coś takiego już się nie powtórzy.
Co do zdjęć i ich ilości to szacuje, że ok. 1000 zdjęć/widokówek przez ten czas nie zostało dodane, tak więc drodzy użytkownicy do dzieła! 315 to rekord dzienny z ostatnich lat. Może dziś będzie okazja go pobić ?!

maras wrote:Minimum )))

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
arkadoo - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 466
Offline

Spoko, zasoby są. Limit dzienny wysoki. O ile żona pozwoli, to pójdziemy jak Panzerkreuzer Potiomkin na pełnych kotłach!

Mmaciek - Administrator wrote:Nie do wszystkich udało mi się dotrzeć, więc teraz wyjaśnię czemu przez tyle czasu strona nie działała. Otóż miała miejsca poważna awaria zasilania w zakładach PZL Hydral, tam gdzie znajduje się nasz serwer. W związku z tym, że stało się to w przeddzień długiego łekendu, nie było szans na szybką naprawę i trzeba było czekać do początku tygodnia. Na szczęście wszystko już działa i miejmy nadzieje, że więc coś takiego już się nie powtórzy.
Co do zdjęć i ich ilości to szacuje, że ok. 1000 zdjęć/widokówek przez ten czas nie zostało dodane, tak więc drodzy użytkownicy do dzieła! 315 to rekord dzienny z ostatnich lat. Może dziś będzie okazja go pobić ?!
moose (administrator)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 1291
Offline

Idziemy dobrze. 300 w zasięgu.

arkadoo - Administrator wrote:Spoko, zasoby są. Limit dzienny wysoki. O ile żona pozwoli, to pójdziemy jak Panzerkreuzer Potiomkin na pełnych kotłach!
Sylwek


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 51
Offline

O 22.55 było 375 dodanych zdjęć. Ale 400 nie będzie ;-00

moose - Administrator wrote:Idziemy dobrze. 300 w zasięgu.
zuf


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 269
Offline

Rekord padł. 400 zdjęć.

Sylwek wrote:O 22.55 było 375 dodanych zdjęć. Ale 400 nie będzie ;-00
 
Spis Forum » Stare forum (archiwum)
Przejdź do: