Autor |
Wiadomości |
14/11/2017 01:17:03
|
jawc - Administrator
Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 657
Offline
|
LukaszGrzelik wrote:Witam. Zawsze ciekawiło mnie w jaki sposób wybierane sa zdjecia do działu "Polecamy".
Nie ma tu żadnych formalnych zasad - to czysto subiektywne i uznaniowe decyzje poszczególnych administratorów.
|
|
|
26/11/2017 18:35:42
|
Popski
Joined: 28/12/2012 13:51:57
Wiadomości: 81
Offline
|
Przy dodawaniu nowego obiektu "dodaj ulicę" są typy: ulica, aleja, plac skwer itd., ale nie ma osiedla. Są przecież takie jednostki adresowe jak osiedle. Przykłady: os. Śląskie i os. Pomorskie w Zielonej Górze, os. Kopernika i os. Konstytucji 3 Maja w Nowej Soli. Czy można dodać dodatkową kategorię "osiedle"?
|
|
|
27/11/2017 07:25:38
|
Mmaciek - Administrator
Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline
|
Mowa o osiedlu jako zespole kilku budynków, osiedlu jako jednostce administracyjnej czy ulicy która ma w swojej nazwie frazę "osiedle"?
This message was edited 2 times. Last update was at 27/11/2017 07:26:22
|
Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl) |
|
|
27/11/2017 08:28:25
|
Popski
Joined: 28/12/2012 13:51:57
Wiadomości: 81
Offline
|
W Zielonej Górze całe Osiedle Pomorskie, które ma paręnaście uliczek ma po prosu adres Osiedle Pomorskie. Jest to zespół budynków, a każdy blok ma adres "Os. Pomorskie" i numer bloku. Czyli dwa w jednym: zespół budynków i jednostka administracyjna, ale nie ulica. Bo np. w dowodach osobistych jest wpisywany adres "Os. Pomorskie nr xx/xx", a nie "ul. Os. Pomorskie" - brak frazy "ulica" w oficjalnej nomenklaturze.
|
|
|
27/11/2017 09:17:13
|
rok - Administrator
Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 546
Offline
|
Według rejestru TERYT http://eteryt.stat.gov.pl/eTeryt/rejestr_teryt/udostepnianie_danych/baza_teryt/uzytkownicy_indywidualni/przegladanie/przegladanie.aspx?contrast=default Osiedle Pomorskie widnieje jako ulica.
|
|
|
14/02/2018 23:00:28
|
TW40
Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 126
Offline
|
"Wczytaj ostatnie ustawienia" - nie ustawia ponownie wybranego wcześniej źródła.
|
|
|
15/02/2018 11:36:52
|
Mmaciek - Administrator
Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline
|
Sprawa już zauważona i zgłoszona do poprawienia.
|
Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl) |
|
|
21/02/2018 09:38:26
|
Mmaciek - Administrator
Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline
|
Problem rozwiązany. Funkcja działa już poprawnie.
|
Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl) |
|
|
03/03/2018 19:08:51
|
krzych[k]
Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 62
Offline
|
Czy jest znany jakiś problem z dodawaniem znaczników w Chromie? Próby dodawania znaczników na zdjęciach kończą się u mnie wyświetleniem strony danego zdjęcia bez zdjęcia, tzn z pustym prostokątem zamiast fotografii. Adres takiej strony zmienia się na "https://dolny-slask.org.pl/photo.action".
|
|
|
03/03/2018 19:44:48
|
moose (administrator)
Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 1291
Offline
|
Znany. Czasem wchodzi, czasem nie.
|
|
|
17/03/2018 22:51:37
|
Robert
Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 49
Offline
|
1. W obiekcie https://dolny-slask.org.pl/599168,Walbrzych,ul_Jachimowicza_Mariana.html po wejściu na zdjęcie https://dolny-slask.org.pl/7153157,foto.html?idEntity=599168,nie ładuje się w pełni strona http://vlep.pl/obrazek/xinqp8.jpg.html Odkryłem to przechodząc ze zdjęcia https://dolny-slask.org.pl/7153176,foto.html na wyżej wymienione
Kolejne zdjęcie w trakcie przeglądanie nie ma załadowanej pełnej strony https://dolny-slask.org.pl/7154331,foto.html, problem jak wyżej
This message was edited 2 times. Last update was at 18/03/2018 15:06:13
|
|
|
21/06/2018 23:30:46
|
Popski
Joined: 28/12/2012 13:51:57
Wiadomości: 81
Offline
|
Sygnalizowałem to już wcześniej, ale ponawiam temat: czy przy zakładaniu nowej ulicy (aleji, skweru etc.) można dodać również osiedle (skrótowiec os.)? Np. w Tomaszowie Maz jest os. 1000-lecia i występuje jako jednostka terytorialna "osiedle" w bazie Teryt.
|
|
|
22/06/2018 08:10:16
|
Mmaciek - Administrator
Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline
|
Hmmm, ale z tego co widzę to os. 1000 lecia nie jest ulicą (przynajmniej ja nie dostrzegłem na mapie). Więc jeśli nie jest ulicą, to traktujemy taki byt jako dzielnicę, chyba że podział administracyjny miasta wskazuje na co innego. WTerycie jest trochę dziwnych tworów.
P.S. Na priv wysłałem info nt. ciekawych zdjęć
|
Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl) |
|
|
22/06/2018 23:38:45
|
morgot
Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 25
Offline
|
Czy to normalne, że zdjęć konkursowych nie da się edytować po dodaniu, czy tylko ja tak mam?
|
|
|
23/06/2018 00:15:59
|
maras - Administrator
Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 677
Offline
|
Tak to normalne. Jest to zabezpieczenie przed ewentualną podmianą lub zmianą pytania w trakcie trwania zagadki.
|
|
|
08/08/2018 21:05:25
|
TW40
Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 126
Offline
|
Problem w przeszukiwaniu zdjęć w obiektach, które dawniej bez wchodzenia w całość można było sobie przeglądać wg datowania; teraz trzeba na "piechotę" i po wejściu w jakieś zdjęcie w poszukiwaniu jakiegoś przedziału czasowego wracamy ciągle do pierwszej strony. Męczące przy szukaniu dubli...
|
|
|
17/09/2018 12:04:58
|
micko
Joined: 10/02/2015 19:23:29
Wiadomości: 27
Offline
|
Czy istnieje szansa, aby powróciła - raczej oczywista - funkcjonalność, która po zmianie kodu (i pojawieniu się większych miniaturek zdjęć w liście obiektów) została utracona.
Ta funkcjonalność to możliwość cofnięcia się do poprzedniej strony na liście podobiektów. W tej chwili - z obojętnie której strony listy użyjemy przycisku "poprzednia strona" w przeglądarce - jesteśmy przekierowywani na stronę pierwszą listy!
Przykład - obiekt Wrocław lista podobiektów (ulic) to 119 stron. Na stronie 68. wybieram ulicę Owsianą i przeglądam zdjęcia lub obiekty do niej przypisane. Używam strzałki wstecz w przeglądarce i ... nie jestem przeniesiony z powrotem do strony 68. ale do PIERWSZEJ i znów muszę wyszukiwać stronę na której była Owsiana.
Tak to nie działało PRZED zmianami.
Ta sama sytuacja z miejscowościami w powiatach oraz przy listowaniu "Pokaż wszystkie obiekty w miejscowości".
Przy intensywnym przeglądaniu jest to bardzo upierdliwe (i czasochłonne ).
|
|
|
17/09/2018 12:23:04
|
Mmaciek - Administrator
Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline
|
Tą sprawę zgłaszało już kilka osób. Będziemy to poprawiać. Na razie kończymy prace nad filtrowaniem powiatowym z poziomu nagłówka strony głównej. Można podejrzeć kilkając WYBIERZE REGION >>> np. woj. dolnośląskie. Po wybraniu wczytuje się nowy guzik "WYBIERZE POWIAT". Opcja jeszcze jest szlifowana.
This message was edited 1 time. Last update was at 17/09/2018 12:27:02
|
Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl) |
|
|
17/09/2018 17:21:10
|
micko
Joined: 10/02/2015 19:23:29
Wiadomości: 27
Offline
|
Dzięki za informację, że coś się dzieje - szkoda, że nie w kwestii, która mnie interesuje
A jakieś konkrety w sprawie zgłoszonej dysfunkcjonalności bo z tego co piszesz ma jakąś końcową kolejność odśnieżania
|
|
|
18/09/2018 05:43:44
|
Mmaciek - Administrator
Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline
|
Myślę, że w przeciągu 2-3 tygodni sprawa powinna być rozwiązana. Wszystko zależy w jakim tempie uda się wykonać wcześniejsze zadania.
|
Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl) |
|
|
|