Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść




Klasztor Ubogich Sióstr Szkolnych de Notre Dame (dawny), ul. Warszawska, Głubczyce
Hellrid: Oba budynki znajdowały się na ulicy Warszawskiej (Botenstrasse), stały na przeciwko siebie, co jest widoczne tutaj: , jedynie nowy klasztor przetrwał - obecnie jest tam szkoła muzyczna. Tworze obiekty.
Port rybacki, ul. Bosmańska, Krynica Morska
Lekok: Dzięki:)
Pensjonat (dawny), Krynica Morska
Lekok: Czyli ulica Portowa?
Zakład Ubezpieczeń Społecznych - Inspektorat w Głubczycach, ul. Bolesława Chrobrego, Głubczyce
Hellrid: Budynek istnieje, obecnie znajduje się w nim ZUS, jest nawet już obiekt:
Hotel (dawny), ul. Gdańska, Krynica Morska
Lekok: Dzięki:)

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

Iras (Legzol)
Hellrid
Hellrid
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Alistair
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Alistair
Alistair
Alistair
MacGyver_74
Sendu
Parsley
Sendu
Rob G.
Rob G.

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Wystawa „Oder Panorama - Panorama Odry“
Autor: MT°, Data dodania: 2007-05-14 22:35:34, Aktualizacja: 2007-05-14 22:35:34, Odsłon: 1988

"Oder Panorama - Panorama Odry. Obrazy europejskiej rzeki" - 26 maja o godz. 19 w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu przy ulicy Hubskiej 44-48
Wystawa „Oder Panorama - Panorama Odry” poświęcona jest całej Odrze, od jej źródeł do ujścia. Stanowi ona wizualną rekonstrukcję regionu nadodrzańskiego w oparciu o istniejące perspektywy rzeki. W tym celu przeanalizowano ekspozycje na temat Odry, znajdujące się w miejscowościach położonych wzdłuż jej biegu, a następnie dokonano ich zestawienia w ramach jednej i zintegrowanej koncepcji wystawienniczej. Na pierwszym planie postawiono kwestię kulturowego zawłaszczenia Nadodrza po roku 1945 oraz korzyści gospodarczych i infrastrukturalnych, które rzeka przynosi mieszkańcom miast. Ponadto, na podstawie wizerunków historycznych i współczesnych ilustracji, wystawa ukazuje przeobrażenia minionego czasu, zadając w ten sposób pytania o ciągłość i cezury w rozwoju. Wystawa nie rości sobie ambicji do zaprezentowania Nadodrza w całej jego pełni lecz stanowi próbę ukazania niektórych charakterystycznych tematów i elementów tego regionu w pryzmacie niezbyt obszernych portretów miast. Postrzega się przy tym jako bodziec do dalszej pracy i dyskusji kulturowej i naukowej nad tym środkowoeuropejskim regionem oraz do ukazania jego kompleksowej istoty środkami właściwymi muzealnictwu. Wystawa obejmuje portrety następującach miast: Ostrawa / Ostrau, Bohumën / Oderberg, Racibórz / Ratibor, Kędzierzyn-Koźle / Cosel, Opole / Oppeln, Brzeg / Brieg, Wrocław / Breslau, Lubiąż / Leubus, Głogów / Glogau, Bytom Odrzański / Beuthen an der Oder, Nowa Sól / Neusalz, Krosno Odrzańskie / Crossen, Eisenhüttenstadt, Frankfurt n. Odrą / Słubice, Kostrzyn / Küstrin, Niederfinow, Oderberg, Schwedt, Szczecin / Stettin.

Projekt Uniwersytetu Europejskiego Viadrina
Katedra Historii Europy Wschodniej
Prof. dr Karl Schlögel
Große Scharrnstraße 59
15230 Frankfurt (Oder)

Kontakt:
Wioletta Musekamp
w.musekamp@instytut.net / Tel.: +49 335-283 90 71


W imieniu swoim jak i całego stowarzyszenia Wratislaviae Amici oraz administracji serwisu www.wroclaw.dolny.slask.pl serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem na wspomnianą wyżej wystawę. Po jej zakończeniu obiecujemy oczywiście bogaty fotoreportaż dla miłośników naszej strony i nie tylko..

MT

/ / /
MT | 2007-05-25 12:02:13
Przypominam wszystkim chętnym o jutrzejszej wystawie opisanej w artykule powyżej, zapraszamy raz jeszcze do wzięcia udziału...